Січень місяць оповитий магією та чарівністю. Майже кожен день цього місяця - свято. Найбільше, найважливіше свято для всіх православних вірян – Різдво. Кожен з нас готується зустріти народження Ісуса Христа за давніми звичаями і традиціями, які дійшли до нас від предків. Прикрашання власної оселі є складовим елементом підготовки до святкування Різдва.
Сьогодні, 4 січня 2023 року, у нашому ліцеї відбувся майстер-клас по виготовленню різдвяного віночка.
Різдвяний вінок — типова прикраса у будинках в передріздвяний час у формі вінка з ялинових гілок з чотирма свічками, яку закріплюють вертикально або встановлюють на стіл.
Різдвяний вінок був введений в різдвяні традиції гамбургським та лютеранським теологом Йоганном Гінріхом Віхерна, який взяв на виховання декількох дітей із сімей бідняків. У Адвент діти постійно запитували вихователя, коли ж настане Різдво. Щоб діти могли відраховувати дні до Різдва, в 1839 році Віхерн змайстрував зі старого дерев'яного колеса вінок, прикрашений двадцятьма чотирма малими червоними і чотирма великими білими свічками. Щоранку в цьому вінку запалювалося по одній маленькій свічці, до яких по неділях додавалася велика свічка.
У символіці різдвяного вінка виділяється кілька значень. Спочатку додавання світла у вінку символізувало зростаюче очікування народження Христа, «світла миру». До цього додалися додаткові значення, обумовлені круглою формою, символікою вінка, зеленню ялини, кольором свічок і декоративних стрічок. Різдвяний вінок з чотирма свічками асоціюється з земною кулею і чотирма сторонами світу. Коло символізує вічне життя, яке дарує Воскресіння, зелень — колір життя, а свічки — світло, яке освітить світ в Різдво.
З чого роблять різдвяні вінки
Традиційно, різдвяні або новорічні вінки роблять з ялинових гілок і шишок. Саме такі вінки на дверях можна побачити в новорічних фільмах.
Якщо проявити кмітливість, то зробити різдвяний вінок можна з різних матеріалів – стрічок, мішури, ялинкових куль, з паперу, з сушених апельсинів, цукерок, з живих квітів і моху та інших матеріалів.
Як зробити вінок з гілок
Розберемо класичний варіант - вінок з гілок. Він природній, довго зберігає свій зовнішній вигляд та приємно пахне ялиною.
Що потрібно:
- вербові прути або об'ємна основа, наприклад з пінопласту;
- дріт;
- секатор;
- ялинові гілки;
- заполоч;
- клейовий пістолет;
- шишки або новорічні прикраси на ваш смак.
Як зробити новорічний вінок на двері своїми руками
- Якщо вирішили робити вінок не на готовій основі, а зробити її самостійно з вербових прутів, то їх потрібно скрутити в кільце та обмотати дротом.
- Секатором необхідно розрізати великі ялинові гілки на дрібніші. Отримані гілки необхідно прикріпити до основи за допомогою дроту.
- Щоб гілки не стирчали, їх можна обмотати нитками.
- Тепер можна прикрашати вінок. Обрані прикраси можна приклеїти або прикрутити дротом.
Новорічний вінок з мішури своїми руками
Ще один легкий та гарний варіант вінка – новорічний вінок з мішури. Він виглядає дуже красиво та зробити його простіше, ніж з натуральних гілок.
Що потрібно:
- основа з пінопласту або картону;
- олівець;
- мішура;
- скотч;
- клейовий пістолет, волосінь або нитки;
- будь-які новорічні прикраси.
Як зробити новорічний вінок з мішури своїми руками
- Основу можна купити в магазині або ж вирізати з картону. Для цього необхідно розкреслити коло потрібної величини на щільному картоні і вирізати його.
- Поверх основи намотайте мішуру, вподобаного кольору, так, щоб вінок був пухнастим та не проглядала основа. До речі, основу можна спочатку обмотати підходящою за кольором тканиною
- Закріпіть мішуру на основі скотчем або шпильками.
- Обрані прикраси необхідно прикріпити за допомогою клею або ниток.
До речі, основою може послужити й тонка вішалка. Їй необхідно надати круглу форму. Взяти пухнасту мішуру та обклеїти отримане з вішалки коло, а далі прикрашати на свій розсуд.
Різдво Христове – дивовижне свято, яке нагадує про чудеса! Від щирого серця вітаємо вас з цим світлим днем. Бажаємо здоров'я, Перемоги, душевного тепла, віри у краще, щастя та добробуту. Нехай Бог оберігає всіх нас та ваших близьких!