Дізнайся, чи працюватиме твоя бізнес-ідея
Успіх – річ, яку неможливо передбачити. Іноді, на самій вершині можна зірватись вниз, тим більше, у бізнесі. У вас може бути перспективна ідея та значний стартовий капітал, проте не завжди задум втілюється у реальність.
Є способи, які допоможуть дізнатись, чи “житиме” ваш проект.
- Оберіть правильний шлях.
Рекомендовано вкладати гроші у сферу, близьку до того, в чому ви спеціалізуєтесь. Визначте свої сильні та слабкі сторони, уникайте кроків у невідоме. Оцініть себе, як підприємця та керівника. Обдумайте ціль своєї діяльності та дайте відповідь на питання, як довго зможете працювати без отримання прибутку? Будьте готові до того, що інвестовані кошти повернуться не одразу. - Оцініть потенційних конкурентів.
Можливо, на ринку вже існує аналогічний товар чи послуга, яку б ви хотіли реалізовувати. Тоді варто провести аналіз і виявити потреби споживачів. Потім зробити свій товар унікальним, щоб обігнати конкурентів. На початку важко охопити велику частку ринку, тому краще йти повільними, проте впевненими і обдуманими кроками. - Оберіть бізнес-модель.
Правильний вибір бізнесової моделі є запорукою успішної діяльності. Зберіть та опрацюйте всю необхідну інформацію про середовище, у якому збираєтесь функціонувати. Може, вас зацікавить франчайзинг, прямі продажі, G2B чи B2G. Цікавтесь, аналізуйте, оцінюйте свої можливості та обирайте. - Перевірте витримку.
Стійкість стартап-ідеї загалом залежить від попиту і пропозиції на ринку. Дослідіть, чи є потреба у тому, що ви пропонуєте, чи готові споживачі за це заплатити? Можливо, ваша новинка не буде життєздатною та виробництво ліквідується. Такі речі зараз можна прогнозувати як на початковому етапі, так і надалі. - Поцікавтесь думкою маркетологів.
Професійних маркетологів краще залучати до співпраці з самого початку. На старті вам знадобиться великий об’єм інформації, маркетинговий аналіз і стратегія. Нехтуючи послугами маркетологів на початку, доведеться виправляти помилки при подальшому розвитку проекту.
При правильній оцінці та аналізі буде легше спрогнозувати майбутнє вашого проекту та направити ідеї у правильне русло.
Самомотивація. Як налаштувати себе на роботу?
Дуже часто ми стикаємося із ситуацією, коли не вистачає поштовху, бажання виконувати будь-яку роботу. Тоді перше, що спадає на думку: «Потрібна мотивація!». Самомотивація – це вміння налаштувати себе на роботу, яка не викликає задоволення та інтерес. Знайти її зовсім не важко, пропонуємо декілька порад як знайти мотивацію і налаштувати себе на продуктивну роботу.
- Змінюйте хід думок.Наші думки матеріальні, почніть мислити позитивно. Кожного дня прописуйте на аркуші паперу для чого вам виконувати дане доручення, що воно вам принесе, ви чітко побачите, що це не дарма і це стимулюватиме вас до дій.
- Не відкладайте на завтра те, що можете вирішити сьогодні.Пошук мотивації та натхнення шукайте прямо зараз, не відтягуйте в довгий ящик пошук мотивації і вирішення завдання. Заставте себе розпочати роботу і повірити в те, що ця робота непомітно зацікавить вас.
- Створіть сприятливу атмосферу для початку роботи.Правильно виберіть кольорову гамму кімнати в якій будете працювати, приберіть всі зовнішні подразники, які будуть заважати розпочати працю, оберіть зручні меблі.
- Прокидайтеся з відчуттям енергійності.Зарядіться зранку на весь день відчуттям бадьорості, зробіть зарядку, дайте організму складні вуглеводи, це допоможе відчути приплив життєвих сил і надасть більше бажання розпочати неохочу справу.
- Шукайте плюси вашої діяльності.Кожного дня знаходьте і вимовляйте в голос хоча б одну позитивну сторону вашої роботи.
- Думайте про гроші.Доведено науковцями, які досліджували дане питання, що найбільшою мотивацією виступають саме гроші. Уявіть, що ви зможете відвідати, наприклад, іншу країну, якщо виконаєте завдання запропоновано вам характеру.
- Перемагайте конкурентів.Великим мотиватором виступають також і колеги по роботі, конкуренти. Разом з ними складайте здорову конкуренцію, ведіть спори, придумуйте різні змагання, які не тільки мотивують, а й просувають по кар`єрній сходинці.
- Регулярно беріть відпустку.Коли організм виснажений і потребує відпочинку, звичайне діло змотивувати себе в такому випадку дуже важко. Вирішуйте цю проблему, не перевантажуйте себе роботою, регулярно відпочивайте, переключайтеся на інший вид занять. Це допоможе зберегти вам інтерес до вашої роботи.
- Уникаємо песимістів.Сучасна ситуація в країні заганяє багатьох людей в рутину, що спричиняє постійні скарги на життя з їхньої сторони. Старайтеся менше часу проводити х такими людьми,а більше з оптимістами, адже саме вони у вас будуть вселяти бадьорість духу і бажання іти вперед.
- Обирайте правильну літературу.Коли вибираєте книгу для прочитання, звертайте увагу на її характер, аналізуйте, що вона вам дасть, чи внесе зміни у ваше сприйняття і чи змотивує для подальшої роботи.
Всі ці моменти допоможуть вам не втрачати віру в себе, шукати правильні джерела мотивації, бути успішним творцем своєї справи!
Як пройти стресове інтерв'ю?
Співбесіда сама по собі є стресовою ситуацією, тому зробити її шоковою не дуже важко. Підсобними засобами можуть служити як матеріальні об'єкти, так і вербальна складова. У кожному разі ви маєте повне право відмовитися відповідати на питання. Якщо ж ви вирішили дати словесну відсіч, то пам'ятайте, що головне - не втратити самовладання й поважного тону до співрозмовника. Під час стресового інтерв'ю менеджер по персоналу може використовувати кілька методів створення "штучного стресу" у претендента на вакансію. Для того щоб зуміти пройти такий непростий вид співбесіди, давайте ознайомимося з кожним з них докладніше.
Монолог
Під час розмови фахівець кадрової служби не дає співрозмовникові вставити жодного слова у свою мову, одночасно з докором зауважуючи: "Подивіться, ви навіть не можете грамотно аргументувати" або "Як я розумію, ви навіть не можете мені заперечити".Варто пам'ятати, що мета ейчара - оцінити ваше терпіння. Вас змушують виправдуватися й захищатися, але одночасно не дають цього зробити в реальності. Подібні ситуації можуть виникати у фахівців із продажів.` Які ж дії очікує побачити від вас співрозмовник? Замість того щоб піддаватися роздратуванню, варто уважно стежити за мовою опонента й помічати ключові моменти бесіди, а після закінчення монологу спокійно виразити свою точку зору із зазначених питань.
Ізоляція
Знайте, що якщо кадровик просто не розмовляє з вами на інтерв'ю, тримає довгу паузу після ваших відповідей на односкладові питання або просто зі смертельною нудьгою на обличчі дивиться крізь вас, то не втрачайте надію і не ляскайте дверима: цілком можливо, що ви зіштовхнулися із черговим підвидом стресового інтерв'ю. Логічно було б одержати відповідь на питання: навіщо показувати співрозмовникові, що попільниця на столі інформативніша і цікавіша, ніж він? Такими методами перевіряють ваше вміння заволодіти увагою співрозмовника, не непокоячись тим, що ви йому нецікаві. Метод подолання: продовжуйте з постійною доброзичливістю розмовляти й намагайтеся вивести співрозмовника на діалог, ставлячи питання. Можливо, ви доведете, що з маленької іскорки інтересу ви здатні роздути полум'я.
Перехресне опитування
З вами починають працювати не один, а відразу декілька співробітників кадрової служби. Найбільш частий різновид цього підвиду - гра за назвою "добрий і злий поліцейський". Один зі співрозмовників настроєний дружелюбно, осяйно посміхаючись і всіляко підбадьорюючи здобувача, задає "зручні" питання. Інший же, навпаки, займає вкрай агресивну позицію. Але, перебуваючи "по різні сторони барикад", і той, і інший інтерв'юер задають дуже схожі питання. Мета провокації такого роду - приспати пильність здобувача. Якщо людина говорить неправду, то рано або пізно вона починає збиватися й видає сама себе.
Незручне питання
Зненацька на співбесіді інтерв'юер задає вам питання, що носять особистий або компрометуючий характер. Наприклад: "Коли ви кинули пити?", "Чому вас дотепер ніхто не взяв аміж?", "Чому ви часто позичаєте гроші в колег по роботі?", "Який внесок ви внесли в розвал своєї компанії?" і так далі. Подібними питаннями ейчар провокує здобувача на агресивні вчинки й слова. Така перевірка на міцність, на думку її прихильників, найчастіше дуже добре спрацьовує й дозволяє відсівати на співбесіді тих кандидатів, у яких можуть здати нерви в нестандартній ситуації.
Як вийти без втрат з положення, що створилося? Ви маєте повне право відмовитися відповідати на ці питання. Якщо ж ви вирішили дати словесну відсіч, то прам'ятайте, що на будь-які питання можна відповісти в спокійній манері в тих рамках, які ви вважаєте припустимими.
Підкреслена неповага
Ви приходите на співбесіду. Але мало того, що вас ніхто доброзичливо не зустрічає, ви ще чекаєте годину або проводите сумні хвилини з анкетою, відповідаючи на незліченні питання, що іноді заводять вас у глухий кут, оскільки вони більше підійшли б для гравців "Хто хоче стати мільйонером?".